Novinky ze světa SUR LIE

Chcete si přečíst o našich výsledcích na poli investic v různých oborech?
29. 4. 2024
A jsme zase o krok blíž!

Udělali jsme důležitý krok k otevření naší Rezidence. Navštívili nás úředníci ze stavebního úřadu, aby důkladně proklepli hotovou stavbu. Kolaudační prohlídka proběhla úspěšně. Navazují na ni další podklady, které je zapotřebí vyřídit jak od nás, tak od různých dotčených orgánů, což bude trvat zhruba měsíc. Jsme rádi, že se o tuto radostnou novinku můžeme podělit a těšíme se, až v Rezidenci přivítáme první obyvatele.

24. 4. 2024
Tak hospodaříme, pane prezidente!

Pan prezident Petr Pavel si připomněl Den Země účastí na akci Spolku pro regenerativní zemědělství, jehož jsme součástí. Zajímaly ho trendy v udržitelném zemědělství a my jsme rádi, že se náš kolega Martin Veverka mohl podělit o zkušenosti, které jsme na našich farmách s regenerativním zemědělstvím nabrali.

Pan prezident o své návštěvě napsal:
Farmáři, které jsem dnes potkal, dokazují, že lze hospodařit šetrně, efektivně, bez přemrštěných dotací, a ještě z toho mít dobrý pocit a radost… jsou pro mě velkou inspirací a povzbuzením, že i složité problémy mají řešení, která nemusíme pracně hledat, ale stačí jim pouze jít naproti.

A my děkujeme pane prezidente, pro nás je také povzbuzením, že se věnujete důležitým problémům, které ovlivní celou českou populaci, zdaleka nejen lidi na venkově.

23. 1. 2024
Ondřej Malinovský vedoucím sekce Biomentan v CZ Biom

Rozvoji biometanu jako obnovitelného zdroje v Česku svítá. Novým vedoucím biometanové sekce v CZ Biom se totiž stal Ondřej Malinovský, jeden z klíčových členů našeho týmu.

V SUR LIE zodpovídá za řízení našich energetických projektů a rozvíjí naše myšlenky v investice. Jeho odborné znalosti a vášeň pro udržitelnost a energetické technologie představují pro naši firmu obrovskou přidanou hodnotu, a proto věříme, že bude i v této roli úspěšný a sektor bude pod jeho vedením vzrůstat.

Ondrovi k nové pozici gratulujeme a jsme hrdí, že máme v týmu takového lídra.

11. 1. 2024
Oslavili jsme 13. narozeniny!

Psal se 11. leden 2011, čas 11:11, kdy jsme sjednotili všechny firmy naší skupiny pod značkou SUR LIE. Na oslavu letošních (a společných) 13. narozenin jsme si tak nemohli najít lepší čas. A i když jsme za těch 13 let překonali nemálo překážek, jsme rádi, že jsme vše zvládli se ctí. Děkujeme našim partnerům a investorům za důvěru a těšíme se na další společné projekty.

1. 12. 2023
Naši výrobnu bioCNG v Herálci navštívil ministr životního prostředí Petr Hladík

Ekologickou energii, kterou vyrobí naše bioplynová elektrárna, využíváme k pohánění i několika navazujících provozů. Jedním z nich je i naše firma Gasea vyrábějící převratné bioCNG – palivo budoucnosti, které dodává do jihlavského dopravního podniku. Jihlavské autobusy na bioCNG od Gasei najezdily už více než 70 000 km. Právě tato novinka byla hlavním důvodem návštěvy pana ministra. Během ní si také vyslechl zkušenosti naší Farmy Herálec s regenerativním zemědělstvím a ochutnal i sušená jablíčka, která vyrábíme na 100% obnovitelných zdrojích.

Jsme rádi, že se u nás panu ministrovi líbilo a jak sám říká: "Budoucnost je ve zdrojích, které si vyrobíme sami...".

15. 10. 2023
Naše FVE splnily již v říjnu plánovanou roční produkci

Již v polovině října jsme dosáhli výroby ekologické elektřiny, kterou jsme dle energetických auditů plánovali na celý rok. Za skvělou výrobou stojí mnohem více než slunečný rok. Vždyť mnoho dní na jaře a v září nám propršelo. Našim energetickým zdrojům však věnujeme mimořádnou péči, staráme se o kondici FV panelů i střídačů, pravidelně kontrolujeme elektroinstalaci a optimalizujeme provoz našich elektráren. Jsme rádi, že v turbulentní době energetické nejistoty přispíváme k energetické nezávislosti České republiky ekologicky vyrobenou energií.

20. 9. 2023
Dodáváme ekologické palivo autobusům MHD

Již fungují pravidelné dodávky BioCNG z naší výrobny v Herálci pro autobusy MHD v Jihlavě.
Ředitel dopravního podniku Radim Rovner si pochvaluje dosavadní zkušenosti. Pro magazín Busportal.cz uvedl: "Jsme zatím moc spokojeni, i když je brzy na nějaké závěry. Těší nás, že je bioplyn dobře mísitelný se standardním zemním plynem a máme také dohodu s dodavatelem, že je schopen nám zabezpečit až dvě třetiny našich potřeb plynu."
Jsme rádi, že se podílíme na udržitelné mobilitě nejenom dodávkami BioCNG, ale také tím, že celá naše výroba BioCNG funguje kompletně na zelenou energii z obnovitelných zdrojů.

27. 6. 2023
Naše výrobna BioCNG budí zájem i publicitu

Po reportáži České televize z naší nové výrobny CNG zaujala tato inovativní instalace i další média. Český rozhlas, deník Právo nebo regionální deník se zajímali o princip fungování čištění bioplynu na biometan, množství vyrobeného biometanu i následné využití našeho BioCNG v ekologické dopravě.

PrávoiRozhlasHB deník

6. 6. 2023
První firma skupiny SUR LIE slaví plnoletost!

TOLZA, spol. s r.o. - první společnost ve skupině SUR LIE má 18 let.

Právě v TOLZE jsme před 18 lety položili základy investiční skupiny SUR LIE a získali cenné know-how v oblasti výstavby, ekologických energetických zdrojů a developmentu. S postupujícím růstem jsme do naší skupiny postupně začlenili další společnosti, jako například v roce 2008 ENKORY, a. s., specializující se na development a další které se zaměřily na bioplynové elektrárny, farmy aj.

V roce 2011 jsme sjednotili naše aktivity pod investiční skupinou SUR LIE. Dnes můžete z našich bohatých zkušeností těžit i vy, například tím, že se stanete našimi spoluinvestory.

volné pozice

5. 6. 2023
O seniorskou Rezidenci Cézava se zajímají média

Český rozhlas, Hospodářské noviny či Brněnský deník a další regionální média zaujala naše Rezidence Cézava, kterou právě dokončujeme v blízkosti Brna. Z článků je zřejmé, že v Jihomoravském kraji je míst pro seniory nedostatek, a proto je vznik nového prémiového seniorského domova vítanou možností, jak situaci vylepšit.

Média si dále všímají vysoké úrovně Rezidence i inovativního řešení energetiky, které jsme v Rezidenci zvolili. Hospodářské noviny dále zaujala také možnost investování, kterou v rámci Rezidence Cézava nabízíme veřejnosti. Samotné články si můžete přečíst pod odkazy níže.

Hospodářské novinyBrněnský deníkListy jmBrňan

20. 5. 2023
Rosteme, a proto nabízíme nové zajímavé pracovní příležitost

Chcete pracovat v týmu aktivních a činorodých lidí, kteří vždy hledají nová zajímavá řešení? Chcete přispívat k rozvoji životního prostředí i českých regionů? Upřednostňujete dlouhodobost, stabilitu a možnost učit se nad okamžitým ziskem? Pak je správný čas, abyste prozkoumali, jak vám sedí pracovní pozice, které právě obsazujeme.

volné pozice

19. 5. 2023
Česká Televize o nás natáčí reportáž

Patříme v České republice k pionýrům úpravy bioplynu na BioCNG, proto o naší výrobně biometanu v Herálci natáčela reportáž Česká televize, a to hned do dvou pořadů. Zaujali jsme však nejenom Českou televizi, ale také odborná média o naší Herálecké instalaci upgradu BioPlynu informují jako o skvělém počinu. A my jsme rádi, že naše práce pomáhá ekologizaci dopravy v česku.

záznam ČTEnergie21CNGplusnovinky Vysočinabusportal

17. 2. 2023
Účastníme se veletrhu BioFach v německém Norimberku

Naše výrobní společnost PETRUSKA, a. s., která se zabývá sušením ovoce pro další potravinářské zpracování, se zúčastnila veletrhu BIOFACH v Německu, který je zaměřený výhradně na BIO potraviny. Naše nové obchodní partnery zaujala jak kvalita našich výrobků, tak i skutečnost, že celá výroba spotřebovává výhradně ekologickou energii. Také díky účasti na podobných veletrzích PETRUSKA postupně zvyšuje vývoz na zahraniční trhy.

23. 1. 2023
Přednášíme na konferenci Živá Krajina

Je úrodná a zdravá půda na prvním místě? Chcete se dozvědět, kam se posouvá regenerativní způsob hospodaření v Česku? Na tyto a další otázky odpovídala konference Živá krajina, kde přednášel také Martin Veverka, který má za skupinu SUR LIE na starost naše farmy.

Asi 60 až 70 procent půdy v Evropské unii není v dobré kondici a podléhá degradaci. Podle zemědělců, kteří se sešli na konferenci Živá krajina pořádané společností Carboneg, může být cestou k obnově regenerativní zemědělství. Jeho základním principem je návrat k přírodě.

ekonews

11. 1. 2023
SUR LIE vstupuje do 13. roku

Ačkoli naše historie sahá až do roku 2005, kdy jsme založili první firmu naší budoucí investiční skupiny, naše rozsáhlé činnosti, znalosti i zkušenosti jsme pod značku SUR LIE sjednotili v roce 2011. Od té doby se SUR LIE ještě značně rozrostla. K dnešnímu dni zpravujeme více než 2,5 miliardy korun a dohromady zaměstnáváme přes 70 lidí.

A schválně, víte, co znamená slovo „SUR LIE“? Jde o tradiční metodu výroby vína, kdy se víno ponechá na kvasinkách a vinných kalech. O víno se pak vinař musí mnohem pečlivěji starat, výsledkem je však lahodná chuť i jiskrná barva vína SUR LIE. A protože i my se stejně staráme o naše firmy a investiční projekty, zvolili jsme si toto slovní spojení před 12 lety do názvu.

30. 12. 2022
Rekordní rok našich výrobních firem

Do portfolia našich výrobních firem spadá například továrna na výrobu dřevěných topných pelet na Slovensku nebo průmyslová sušárna PETRUSKA v Herálci u Humpolce

Za uplynulý rok nám naše firmy udělaly radost hned několikrát. Těší nás, že obě dvě výroby jsou poháněny výhradně ekologickými energiemi z obnovitelných zdrojů. Využívají totiž jak teplo, tak elektřinu z našich bioplynových elektráren.

Obě společnosti v uplynulém roce dosáhly vynikajících výsledků, kdy dosáhly rekordních obratů a zaznamenaly úspěchy jak na domácích trzích, tak i na zahraničních. Vyváží přitom své výrobky převážně na náročné západní trhy a jsou respektovanými dodavateli pro největší odběratele ve svém oboru

22. 11. 2022
Regenerativní zemědělství: Když farmáři léčí krajinu

Zvykli jsme si, že pro velké zemědělské podniky bývá půda a životní prostředí jen obyčejným výrobním prostředkem. Stav české krajiny tomu bohužel mnohde odpovídá. Řešení existuje, vyžaduje však ochotu ke změně zaběhlých stereotypů. V Evropě se stále více rozvíjí takzvané regenerativní zemědělství, tedy farmaření s ohledem na životní prostředí a vázání uhlíku do půdy. První takové projekty vznikají i u nás.

Pokračovat na článek

1. 10. 2022
VOSTOK pořizuje nový náklaďák

Naše výrobní firma VOSTOK, která ve slovenských Želovcích vyrábí ekologické topivo – dřevěné topné pelety, je zavedeným exportérem na trzích Itálie, Rakouska či Německa. Protože zájem o její výrobky roste také na domácím trhu na Slovensku, rozšiřuje služby také o dodávku pelet pro obchodníky i koncové spotřebitele vlastní dopravou. Zakoupila za tímto účelem nový nákladní vůz i se speciálním terénním vysokozdvižným vozíkem, který je na náklaďáku při cestování trvale připevněn a umožňuje tak pohodlné zásobování všem klientům.